Nagrody i stypendia

2017 – nominacja w konkursie the European Science Writer of the Year

2016 – wyróżnienie w VII Konkursie im. Karola Sabatha na najlepszy materiał popularnonaukowy za tekst „Ewolucje ewolucji” i infografikę „Na jakim etapie ewolucji jesteś” opublikowane w „Gazecie Wyborczej”

2016 – nagroda w kategorii prasa w konkursie dla mediów Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego za tekst „Walka o mielinę” opublikowany w „Polityce”

2016 – nominacja „Z tatą w przyrodę” w konkursie na Najlepszą Książkę dla Dzieci wydaną w 2015 roku

2015 – nagroda (wspólnie z Karoliną Oponowicz) w kategorii prasa w konkursie dla mediów Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego za tekst „A właśnie, że pobiegnę” opublikowany w „Dużym Formacie”. dodatku reporterskim „Gazety Wyborczej”

2015 – stypendium na warsztaty „Frontiers of Brain Science: The Kavli Science Journalism Workshop” na Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, USA

2014 – wyróżnienie w VI Konkursie im. Karola Sabatha  na najlepszy tekst popularnonaukowy za cykl felietonów dla dzieci „Wielkie pytania małych ludzi” publikowany w „Gazecie Wyborczej”

2014 – nominacja w plebiscycie „Najlepsze dla dzieci. Serca Gagi 2014” w kategorii „Człowiek, który nas edukuje”

2014 – stypendium na 9-dniowe warsztaty biomedyczne oraz dwutygodniowy kurs neurobiologii w Marine Biological Laboratory w Woods Hole, USA

2013 – stypendium na 9-dniowe warsztaty poświęcone badaniom środowiska przyrodniczego w Marine Biological Laboratory w Woods Hole, USA

2012 – wyróżnienie w V Konkursie im. Karola Sabatha na najlepszy tekst popularnonaukowy za artykuły dla dzieci „Pobudka, wstać!” oraz „Kolorowy zawrót głowy” opublikowane w magazynie „Wiem!”

2011 – nominacja „Tato, a dlaczego?” w konkursie na Książkę Przyjazną Dziecku

2010/2011 – roczne stypendium dla dziennikarzy naukowych na Massachusetts Institute of Technology w Cambridge, USA

2009 – tygodniowe stypendium dla dziennikarzy w National Tropical Botanical Garden na hawajskiej wyspie Kaua’i

2009 – tygodniowe stypendium dla dziennikarzy w Woods Hole Oceanographic Institution w Woods Hole, USA